مقالات

وکیل طلاق در اراک – مهم ترین نکات در زمینه طلاق

وکیل طلاق در اراک

وکیل طلاق در اراک یکی از بیشترین درخواست ها در میان خانواده های شهر اراک میباشد و بسیاری از افراد برای جدا شدن از همسران خود نیاز به یک وکیل دارند تا بتواند راه را برای آنان آسان تر نماید. همچنین وظیقه وکیل طلاق در اراک این است که راه های قضایی و حقوقی طلاق را به خوبی مشخص کند و سبب شود تا اشتباهاتی که در این تصمیم گیری گرفته میشود به حدلاقل برسد. شاید این سوال نیز برای شما پیش آمده باشد که بهترین وکیل طلاق در اراک کیست و یا وکیل طلاق در اراک باید دارای چه خصوصیت ها و چه ویژگی هایی باشد.

سوالاتی که در این مقاله به آن پاسخ داده میشود

 • وقتی درخواست طلاق از سمت خانم باشد چه مشکلاتی پیش رو است و چه کارهایی باید انجام داد؟
 • چرا وقتی بحث طلاق پیش می آید باید از یک وکیل ماهر و با تجربه بیشتر استفاده نمود؟
 • آیا میدانید چگونه میتوان بهترین وکیل طلاق در اراک را پیدا کرد؟
 • آیا میدانید که طلاق دارای انواع مختلفی میباشد؟

اگر شخص شما و همسرتان تصمیم جدا شدن از هم را داشته باشید باید از خود این سوال را بپرسید که آیا نیاز به وکیل طلاق در اراک دارید یا خیر. البته نمیتوان جواب این سوال را به سادگی داد چرا که جواب میتواند به نسبت شرایط شما متفاوت باشد.

ولی به صورت کلی شما اگر بخواهید خودتان فراید طلاق را بدون داشتن وکیل طلاق در اراک پی کنید. باید بدانید که روندی بسیار طولانی در پیش دارید و از آنجایی که اطلاعات کافی از حقوق خود در یک رابطه ازدواج و تجربه لازم برای دفاع از حق خود  را ندارین پیشرفت شما بسیار کند خواهد بود. در این مقاله ما به شما کمک میکنید تا بتوانید بهترین جواب را برای حل مشکل طلاق خود پیدا کیند.

در چه صورتی نیاز به وکیل طلاق در اراک نیست

فقط در یک صورت شما نیازی به وکیل طلاق در اراک ندارید. و آن هم زمانی است که شما و همسرتان در تصمیم به طلاق با توافق گرفته باشید. در طلاق توافقی زوجه در روند حل مسائل حقوقی با یک دیگر همکاری میکنند و به حق و حقوق هم احترام میگذارند در نتیجه روند طلاق بسیار ساده و کوتاه خواهد بود و هیچ نیازی به وکیل طلاق در اراک نیست.

ولی در اکثر موافق این چنین نیست! طلاق با مقاومت زوجه همراه است و طرفین طلاق از مدارک و اسنادی که بر علیه طرف مقابل است رو نمایی میکنند که این امر فرایند طلاق را بسیار پیچیده و طولانی میکند. در اینجاست که یک وکیل طلاق در اراک چاره کار است. کسی که با تسلط به حقوق زوجه و قانون اساسی کشور میتواند در کمترین زمان و بهترین نوع شمارا به آنچه که از نتیچه طلاق خود میخواهید نزدیک کند.

مرحل و شرایط وکیل طلاق در اراک

در زندگی زناشویی این امکان وجود دارد که به دلایل مختلف ادامه رابطه از نظر زن و شوهر، غیرممکن باشد. برای درک بهتر این حقیقت کافیست که نگاهی به دادگاه های خانواده بیندازیم و شاهد صف های طولانی از زنان و مردانی باشیم که خواستار طلاق و اتمام رابطه خود میباشند. صف های طولانی بیانگر طولانی بودن روند طلاق و جدا شدن از همسر است که آن نیز ناشی از عدم آشنایی با حقوق و قانون در زمینه طلاق میباشد.

از مدارک مورد نیاز برای طلاق توافقی میتوان به عقدنامه و شناسنامه اشاره کرد. اگر به هر دلیلی عقدنامه در دسترس نباشد باید یکی از زوجه با به همراه داشتن شناسنامه خود به دفترخانه ای که ازدواج در آن ثبت گردیده است مراجعه کند و درخواست رونوشت از عقدنامه را بدهد. همچنین اگر شناسنامه یکی از زوجه در دسترس نباشد کپی آن نیز کافیست. در رابطه با طلاق توافقی در دوران عقد نیز همین مدارک به علاوه گوهی بکارت که باید از پزشکی قانونی اخذ شود.

6 دلیل نیاز به وکیل طلاق در اراک

از نظر بشاید ار ابتدای پروسه طلاق این فکر به سراغتان بیاید که خودتان وکیل برای طلاق خود باشید و در پول خود صرفه جویی کنید. در اینجا دلایلی را برای شما مطرح میکنیم که متوجه بشید که شما با داشتن وکیل طلاق در اراک نه تنها پول و زمان بیشتر صرف نکرده اید بلکه در آن صرفه جویی نیست داشته اید.

عدم آشنایی با قوانین و حقوق در ازدواج

اینچنین نیست که اگر شما از قوانین حاکم بر جامعه در زمینه ازدواج یا حتی موارد دیگر اطلاعی نداشته باشید و بدون وکیل به دادگاه مراجعه کنید حق شما پایمال شود. خیر به هیچ وجه این چنین نیست. چرا که سیستم قضاوت در کشور به گونه ای طراحی شده که هیچ فرقی بین شما از نظر حق و حقوق با کسی که وکیل داشته باشد وجود ندارد. ولی ممکن است در دادگاه شما نتوانید اون جوری که باید حق مطلب را عدا کنید و در ارائه مدارک خود ضعیف عمل کنید. اینجاست که احتمال پیروز شدن پرونده شما به شدت پایین میاید و در اینجاست که وکیل طلاق در اراک چاره شماست.

نیاز به حضور شما در دادگاه نیست

از آنجایی که تعداد کسانی که خواهان طلاق هستند نسبت به ظرفیت دادگاه های طلاق بیشتر است و از طرفی برای کاهاش طلاق در کشور از قضات خواسته اند تا عجله ای در کار نباشد. نیاز به رفت و آمد زیادی دارد و برای آن شما باید محیط کار را ترک کرده تا به دادگاه برسید از زمانی که محل کار را ترک میکنید تا برگشت شما میانگین 4 ساعت زمان میبرد که زمان زیادی است. وکیل طلاق در اراک این امکان را به شما میدهد که در زمان برگزاری دادگاه شما در محل کار خود باشید و با خیال راحت به امورات روزمره خود برسید.

مشاوره خارجی در آشوب فکری

قطعا طلاق اتفاق دردناکی است و کسی که در روند آن قرار میگیرد یکی از بدترین دوران زندگی خود را سپری میکند. تصور کنید فردی که با امید ها و ارزو های بیسار زندگی را آغاز کرده و حالا مثلا به دلیل خیانت مجبور به جدا شدن از همسر خود است. قطعا این فرد از نظر روانی و احساسی در جایگاهی نیست که توان درست فکر کردن را داشته باشد. فراموش کردن به همراه داشتن یک مدرک در دادگاه کافیست تا احتمال موفقیت بسیار کاهش پیدا کند. در همین شرایط یک وکیل طلاق در اراک میتواند با برسی شرایط تصمیمات درستی را بگیرد متمرکز عمل کند و به جای شما برای ارائه مدارک و دفاع از حقتان در دادگاه ظاهر شود.

گزینه هایی که شما از آنها بی اطلاع هستید

اگر شما و همسرتان برای طلاق وکیل خود باشید و حتی به صورت توافقی عمل کنید ممکن است موضوعی که شما بر روی آن به توافق رسیدید در دادگاه مورد تایید قاضی قرار نگیرد. در اینجاست که نتیجه آن چیزی نمیشود که شما انتظار آنرا داشتید و باید خودتان را برای یک روند طولانی و تکراری آماده کنید. در همین زمان است که وکیل طلاق در اراک با توجه به تجربیاتش در حضور در دادگاه های مختلف و داشتن پرونده های مشابه شما میتواند گزینه های خوبی را پیش روی شما قرار دهد و احتمال این که شما به نتیجه دلخواه برسید را افزایش دهد.

کاغذبازی وکیل طلاق در اراک

یک روند ساده اداری را که در اورگان های دولتی انجام داده اید را به خاطر بیاوردید. چه حسی نسبت به کاغذ بازی های اداری دارید؟ اگر میخواهید حس دیگران را نیز در این زمینه بدانید کافیست در یک جمع یک خاطره از تلف شدن برای کاغذ بازی در یک اداره تعریف کنید تا با بمبارانی از تنفر دیگران از این روند روبه رو شوید. در طلاق شما باید فایل دادگاهی تهیه کنید که شامل فرم های مختلفی است که دقیق و کامل بودن همه آنها الزامی است. اما افراد زیادی فرم هارا خیلی سریع و بدون دقت پر میکنند و نمیدانند که چی در انتظارشان است. استفاده از اعداد غلط در فرم اشتباه رایجی است که بسیاری از افراد در دادگاه با آن رو به میشوند. اما قسمت بد ماجرا این نیست که شما مجبور به انجام دوباره تمامی مراحل تکمیل فرم هستید بلکه اینجاست که طرف مقابل حق این را دارد که به دلیل اشتباه بودن اطلاعات شمارا به تغییر عمدی در آنها متهم کند. ولی یک وکیل طلاق در اراک از اهمیت این فرم ها به خوبی اطلاع دارد و به اندازه کافی برای اطمینان از صحت آنها وقت صرف میکند.

دیدگاه کلی وکیل طلاق در اراک

عموما افراد در دادگاه به دنبال پیروزی کامل هستند و این تمرکز آنها روی پیروزی و تا اصطلاحا تونلی فکر کردن آنها در بسیاری از موارد باعث شکست کامل شده است. اینگونه نگاه کنید که شما به وکیل طلاق در اراک میگوید که این موارد را حتما میخواهم و او به شما میگوید که برای داشتن این موارد باید این لیست از موارد را بدهی. امتیازی در مقابل امتیاز دیگر، این که تمام امتیازات برای شما باید یک ذهنیت اشتباه است که باعث ایجاد شکست های فراوانی شده است. وکیل طلاق در اراک کسی است که به شما کمک میکند که تمرکز خود را روی مهمترین خواسته های خود بگذارید و به آنها برسید.

ویژگی های وکیل خوب برای طلاق

یک وکیل خوب و حرفه ای طلاق ، تسلط کاملی به قوانین حقوقی دارد و میتواند به خوبی با دلایل مناسب در موکل خود دفاع کند. در نظر داشته باشید اگر به دنبال وکیل خوب برای طلاق در شهر اراک هستید، باید در نظر داشته باشید که این شخص علاوه بر داشتن دانش و توانایی باید دارای تجربه کافی نیز در این زمینه باشد؛ چرا که جربه یکی از مسائل بسیار مهم در زمینه طلاق جدادیی زن و شوهر میباشد.
این کار بسیار سخت و دقیق است و باید با ظرافت بسیاری انجام شود تا حق هیچ یک از افراد از بین نرود. همچنین وکیل باید بسیار خوش خلق و صبور باشد و به وضعیت مالی موکل خود نیز توجه کند.

در نظر داشته باشید که مساله سن و جنسیت در انتخاب بهترین وکیل طلاق در اراک ملاک مناسبی نمیباشد و نمیتوان از روی ظاهر یک فرد به او اعتماد کرد و او را وکیل قابلی دانست. بلکه باید به میزان تجربه و گرونده های حل شده توسط شخص نگاه کرد. یک گزینه را در انتخاب  وکیل برای  طلاق در اراک فراموش نکنید! بهترین وکیل طلاق در اراک کسی است که دلسوزانه و همچنین صادقانه به موکل خود کمک کند و در این راه امانت دار و رازدار باشد و اسرار خصوصی موکلش را حفظ نماید.

وکیل برای طلاق را چگونه میتوان پیدا کرد؟

شاید این سوال در ذهن شما بوجود بیاید که چگونه میتوان بهترین وکیل طلاق در اراک را پیدا کرد.
قبل از اهرگونه اقدام این سوالات رو از خود بپرسید :

 • آیا با جست و جوی یک وکیل در اینترنت و پیدا کردن آن به او اطمینان میکنید؟
 • آیا به دنبال وکیل هستید که هزینه های پایینی را از شما تقبل کند؟
 • آیا معرفی یک شخص برای گرفتن وکیل برای شما کفایت میکند؟
 • آیا موفقیت در پرونده را با هرقیمتی که شده میخواهید؟

همانطور که در قبل ار به آن اشاره کردیم، پیدا کردن بهترین وکیل طلاق در اراک کار سخت و دشواری نمیباشد چرا که در حال حاضر شما در وبسایت بهترین وکیل متخصص طلاق در اراک حضور دارید.

در نظر داشته باشید که انجام امور حقوقی طلاق ، مسئله ای نیست که بتوان آن را به دست افراد تازه کار یا مبتدی سپرد. چراکه همانطور که در قبل تر به این موضوع اشاره کردیم، مراحل طلاق هر کدام دارای پیچدگی های خاص مربوط به خود هستند و هر یک از افرادی که برای طلاق مراجعه میکنند ، شرایط یکسانی ندارند و هر کدام شرایط متفاوتی را دارند. از این رو باز به شما عزیزان بسیار تاکیید میکنیم تا در هنگام گرفتن یک وکیل خوب و متعد برای انجام امور طلاق ، از یک وکیل با تجربه و ماهر در این زمینه استفاده نمایید.

آشنایی با انواع طلاق

به طور کلی و خلاصه طلاق در ایران به دو دسته تقسیم میشود این تقسیم بندی عبارت اند از :

 • طلاق قابل رجوع
 • طلاق غیرقابل رجوع

طلاق یا به درخواست زن، یا به درخواست مرد و یا به صورت توافقی از سوی هر دو طرفین صورت میگیرد.

برخی سوالات مربوط به حوزه طلاق

 • اگر کسی حق طلاق داشته باشد چگونه میتواند کارهای خود را سریعتر پیش ببرد؟
 • اگر نخواهم در هیچگونه جلسات مشاوره بهزیستی شرکت کنم امکان پذیر است؟
 • برای طلاق توافقی بر روی چه مسائلی باید توافق کرد؟
 • طلاق توافقی بدون حضور آقا و خانوم چگونه است؟
 • مهریه در طلاق توافقی چه میشود؟

این سوال ها و بسیاری از سوال های افراد دیگر ، سوالهایی هستند که به راحتی میتوانید با با دریافت مشاوره از بهترین وکیل طلاق در اراک آقای فریبرز احمری پرسیده و مشاوره ای مناسب و عالی را از ایشان دریافت نمایید.

آقای فریبرز احمری بهترین وکیل طلاق اراک و متخصص ترین فرد در این زمینه ، به راحتی میتواند شما را راهنمایی کند و آسان ترین و مشخص ترین راه را بدون وعده های دروغین برای شما آشکار سازد تا شما در این مسیر نفس گیر و پر تنش، با خیال کمی آسوده تر مراحل را سپری کنید.