مقالات

وکیل مهریه در اراک – بهترین وکیل مهریه در اراک

وکیل مهریه در اراک

وکيل مهريه در اراک به مردان و زنانی که در آستانه جدا شدن از همسر خود هستند یاری میرساند و با 20 سال سابقه و فعالیت به عنوان وکیل مهریه در اراک و  برسی دقیق شرایط آنها بهترین مسیر برای پرداخت و یا دریافت مهریه را به شما عزیزان پیشنهاد میکند. کافیست نگاهی به صف های طولانی دادگاه های خانواده بیندایم تا متوجه تعداد درخواست های طلاق در اراک بشویم. در ادامه با ما همراه باشید تا متوجه شوید یک وکیل مهریه در اراک  باید دارای چه ویژگی هایی باشد. پیشنهاد میشود مقاله وکیل طلاق در اراک را نیز مطالعه بفرمایید

مهریه چیست؟

به طور کلی مهریه میزان مالی است که در هنگام جاری شدن خطبه عقد با قرار بر اینکه زوج متعهد میشود که آن را به زوجه بپردازد. بهترین راه برای دریافت مهریه این است که از وکیل متخصص مهریه برای انجام این کار استفاده نمایید و اگر در شهر اراک زندگی میکنید بهتر است که از بهترین وکیل مهریه در اراک برای انجام کارهای حقوقی خود استفاده نمایید. در ادامه با ما همراه باشید تا با انواع مهریه به خوبی آشنا شوید و در هنگام استفاده و کمک از وکیل مهریه به خوبی با نوع مهریه خود آشنا باشید و بتوانید اطلاع مفید و لازم را در همان ابتدا در اخیتار وکیل مهریه قرار دهید.

انواع مهریه

 

به طور کلی انواع مهریه عبارت اند از:

  • مهرالمسمی
  • مهرالمتعه
  • مهرالمثل

مهرالمسمی چیست؟

در نوع مهرالمسمی ، مهریه در هنگام عقد مشخص میشود و در سند ازدواج نیز مقدار آن به طور دقیق مشخص و ثبت میشود. در نظر داشته باشید که در قانون جمهوری اسلامی ایران، در مهرالمسمی هیچگونه محدودیتی وجود ندارد و زوجین میتوانند به هر میزان توافق که رسیدند. آن را در سند ازدواج به ثبت برسانند همچنین در مهریه المسمی استفاده از ملک و خانه به عنوان مهر نیز امکان پذیر میباشد.

مهرالمتعه چیست؟

مهرالمتعه به زنانی تعلق میگیرد که در هنگام عقد برای آنان هیچگونه مهریه ای تعیین نمیشود. اگر مرد قبل از نزدیکی و رابطه تصمیم بگیرد که زن را طلاق دهد. باید به او مهرالمتعه  پرداخت کند که البته محاصبه میزان آن بسته به وظعیت مالی زن متغییر است و پیشنهاد میشود برای به دست آوردن عدد دقیق آن در رابطه خود از وکیل مهریه در اراک مشورت بگیرید.

مهرالمثل چیست؟

مهرالمثل مهری است که در هنگام عقد، زوجین مهریه ای را تعیین نکرده و بر سر آن به توافق نرسیده اند و از نوعی نیز مهر ابطال شده باشد. برای مثال ملکی که به عنوان مهریه انتخاب شده است مجهول شده باشد. این نوع مهریه دارای جزئیات بسیاری میباشد که بهتر است برای آشنایی با آن به خوبی با وکیل مهریه در اراک در این زمینه مشورت کنید.

نحوه دریافت انواع مهریه زن از شوهر

به طور کلی مهریه از لحاظ نحوه دریافت به دو دسته مهریه عندالمطالبه و عندالاستطاعه تقسیم میشود. مهریه از اول تا آخر دینی بر گردن مرد میباشد و منظور از مهریه عندالمطالبه این است که هر زمان بعد از عقدی زن میتواند با مراجعه به دادگاه های خانواده درخواست مهریه کند و مرد نیز موظف است که مهریه را تا آخر و آنچه که دقیقا ذکر شده است و به ثبت رسیده پرداخت نماید.

مهریه عندالاستطاعه به گونه ایست که هنگامی که زن طلبش را درخواست کند، دادگاه بر اساس توانایی مالی زوج چگونگی و میزان پرداخت آن را مشخص میکند. در مورد مهریه عندالاستطاعه ، اگر مرد قادر نباشد که مهریه را پرداخت کند، از این رو زن میتواند از حق حبس خود استفاده نماید.

افزایش مهریه در اراک

بعضی از صاحب نظران در زمینه قضاوت بر این باورند که نباید امکان تغییر مهریه وجود داشته باشد و به صورت شرعی و قانونی همان میزانی باشد که در عقد نامه آمده است و هرگونه درخواست برای افزایش مهریه را رد میدانند. اما این تمام ماجرا نیست در دست دیگر برخی از نام داران قضاوت در کشورمان برآنند اگر به هر دلیلی هر دو طرف عقد ( زن و مرد ) با تغییر در میزان مهریه موافق باشند وظیفه قضات است که خواسته آنان را برسی و در صورت امکان عملی شود و مرد مهریه تغییر یافته را به زن پرداخت کند. ولی افزایش مهریه روند قانونی خود را دارد که و لازم است این درخواست به صورت یک قرارداد رسمی در دفترخانه انجام شود. کاهش مهریه هم در صورت توافق زوجه امکان پذیر است و آن نیز روند اداری و قانونی خود را برای اجرا داد.

همانطور که گفته شد افزایش مهریه در میان صاحب نظران موضوعی دو غظبی است. ولی از آنجایی که تمامی قضات باید بر اساس تصمیمات در هیات عمومی دیوان عدالت عمل کنن این امکان وجود داره که پاسخ تمامی سوالات خود را در مشاوره با  وکیل مهریه در اراک پیدا کیند

بهترین وکیل مهریه در اراک

یکی از سوالاتی که در هنگام گرفتن وکیل برای مهریه پیش می آید این است که بهترین وکیل مهریه در اراک باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

وکیل مهریه در اراک باید تسلط کاملی به مواد قانونی مهریه مخصوصا مواد 1078 الی 1101 داشته باشد. بهترین وکیل مهریه وکیلی است که در هنگام گرفتن وکالت بسیار سریع عمل کند و بسیار سریع اقدام به توقیف هرچه سریعتر اموال زوج بپردازد. در هنگام امور کاری به خوبی شخص را از شرایطی که دارد آگاه سازد و تنها به فکر خود و گرفتن حق خود نباشد. با موکل خود صادق باشد و به او وعده های پوچ ندهد و موکل را در تمامی مراحل پرونده در جریان بگذارد.

برخی سوالات مربوط به حوزه وکیل مهریه در اراک

آیا طلبه کردن مهر از طریق واحد اجرای ثبت و دادگاه عمومی وجاهت قانونی دارد؟
اگر زن از مرد طلبه مهریه کند و مرد در همین زمان در تصادف بمیرد و دیه به او تعلق بگیرد، آیا زن میتواند مهریه خود را از دیه ای که مرد گرفته درخواست کند و بگیرد؟
اگر زن مهریه خود را ببخشد، آیا بعدا میتواند آن را دوباره درخواست کند؟
آیا اعضا و جوارح انسان نیز میتواند به عنوان مهریه برای مهر زند در نظر گرفته شود؟

این سوال ها و بسیاری از سوالات دیگر را میتوانید از وکیل مهریه در اراک بپرسید و بهترین راهنمایی ها و جواب ها را دریافت نمایید.
آقای فریبرز احمری بهترین وکیل مهریه در اراک و متخصص در این زمینه به راحتی میتواند شما را راهنمایی کند و آسانترین راه و بهترین راه را بدون دادن وعده های دروغین در اختیار شما قرار دهد و در این راه نفس گیر و پرتنش ، پشتیبان و در کنار شما باشد.
همپنین اگر به دنبال بهترین وکیل کیفری در اراک هستید نیز میتواند از تجربه 20 ساله ایشان در این زمینه استفاده نمایید.